مرورگر شما از جاوا اسکریپت پشتیبانی نمی کند!

Safe Mode ویندوز 7 و Safe Mode ویندوز 10

Safe Mode ویندوز 7 و Safe Mode ویندوز 10 برای وارد شدن به حالت سیف مود ویندوز راه‌های گوناگونی وجود دارد که با توجه به اهمیت آن‌ها اولویت بندی شده است: روش اول: کلید F8 ( برای نسخه‌های ویندوز پایین تر از 8 ) برای استفاده از این روش ابتدا کامپیوتر خود را ریستارت کنید. به محض این که کامپیوتر شما پس از خاموش شدن روشن شد، کلید F8 (یا Shift + F8) را پشت سر هم فشار دهید تا زمانی که با صفحه زیر مواجه شوید:

 • Safe Mode ویندوز 7 و Safe Mode ویندوز 10
خرید آنتی ویروس nod32

Safe Mode ویندوز 7 و Safe Mode ویندوز 10

Safe Mode ویندوز 7 و Safe Mode ویندوز 10 برای حذف آنتی ویروس nod32 و وارد شدن به حالت سیف مود ویندوز راه‌های گوناگونی وجود دارد که با توجه به اهمیت آن‌ها اولویت بندی شده است:

روش اول: کلید F8 ( برای نسخه‌های ویندوز پایین تر از 8 )

برای استفاده از این روش ابتدا کامپیوتر خود را ریستارت کنید. به محض این که کامپیوتر شما پس از خاموش شدن روشن شد، کلید F8 (یا Shift + F8) را پشت سر هم فشار دهید تا زمانی که با صفحه زیر مواجه شوید:

Safe Mode ویندوز 7 و Safe Mode ویندوز 10

در این صفحه طبق نیاز خود یکی از گزینه‌های زیر را با استفاده از کلیدهای جهت دار انتخاب کرده و ENTER را از روی صفحه کلید فشار دهید:

 • Safe Mode: حالت عادی سیف مود که در این حالت علاوه بر فایل‌ها و درایورهای مورد نیاز ویندوز، رابط گرافیکی آن نیز در اختیار کاربر خواهد بود.
 • Safe Mode with Networking: علاوه بر خواص گزینه Safe Mode در این حالت درایورهای مربوط به شبکه نیز اجرا خواهند شد که به این ترتیب می‌توانید به یک شبکه یا اینترنت وصل شوید. (گزینه پیشنهادی)
 • with Command Prompt: این گزینه نیز همانند Safe Mode است با این استثناء که دیگر رابط گرافیکی ویندوز وجود نخواهد داشت و همه دستورات باید در خط فرمان (CMD) نوشته و اجرا شوند.

پس از انتخاب گزینه مورد نظر شما وارد حالت سیف مود ویندوز خواهید شد. استفاده از کلید F8 برای ورود به حالت سیف مود بهترین گزینه است و بخصوص زمانی کاربردی است که شما به رابط گرافیکی ویندوز دسترسی ندارید تا روش‌های دیگر را پیاده کنید. همچنین این روش برای نسخه‌های مختلف ویندوز مثل XP و Vista و 8 و ... ثابت است.

تنها ایرادی که این روش دارد این است که در ویندوزهای 8 و 8.1 به دلیل این که سرعت بوت شدن بسیار سریع است، فرصت چک کردن کلید فشرده شده توسط کاربر بعضاً وجود نخواهد داشت. بنابراین اگر از دیسک‌های حالت جامد (SSD) بجای هارد دیسک استفاده می‌کنید و بخصوص اگر بایوس UEFI داشته باشید، ممکن است این روش موثر نباشد.

روش دوم: تنظیمات MSConfig (برای ویندوز 7 و 8 و 8.1) برای Safe Mode ویندوز 7 و Safe Mode ویندوز 10

با استفاده از دیالوگ MSConfig می‌توان تنظیمات مربوط به نحوه راه اندازی ویندوز، استارت آپ‌ها و سرویس‌ها را تغییر داد. به این منظور:

ابتدا دیالوگ RUN را اجرا کنید (نحوه اجرا | کلیدهای WinKey + R) سپس دستور msconfig را نوشته و OK را بزنید.

نحوه اجرا | کلیدهای WinKey + R

حال برنامه msconfig (برنامه Run) اجرا خواهد شد. به تب Boot رفته و تیک گزینه Safe boot را بزنید. با توجه به نیاز خود یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کرده و OK را بزنید:

 • Minimal: این گزینه فایل‌های ابتدایی مورد نیاز ویندوز + رابط گرافیکی آن را برای کاربر راه اندازی خواهد کرد.
 • Alternate shell: این گزینه مثل Minimal است با این تفاوت که رابط گرافیکی‌ای وجود نداشته و همه دستورات باید از طریق خط فرمان ویندوز (CMD) اجرا شوند.
 • Active Directory repair: تعمیر کردن دیتابیس اکتیو دایرکتوری برای ویندوز دامین‌ها.
 • Network: علاوه بر همه خصوصیات حالت Minimal امکان اتصال به شبکه یا اینترنت را نیز دارد.(گزینه پیشنهادی)

Safe mode ویندوز 7

روش دوم: تنظیمات MSConfig (برای ویندوز XP)

مانند بخش قبلی ("روش دوم: تنظیمات MSConfig (برای ویندوز 7 و 8 و 8.1)") برنامه msconfig را اجرا کنید. در ویندوز XP پنجره برنامه مشابه تصویر زیر است.

به تب BOOT.INI بروید و تیک گزینه /SAFEBOOT را بزنید. سپس یکی از گزینه‌های زیر را طبق نیاز خود انتخاب کنید:

 • MINIMAL: این گزینه فایل‌های ابتدایی مورد نیاز ویندوز + رابط گرافیکی آن را برای کاربر راه اندازی خواهد کرد.
 • MINIMAL - ALTERNATESHELL: این گزینه مثل Minimal است با این تفاوت که رابط گرافیکی‌ای وجود نداشته و همه دستورات باید از طریق خط فرمان ویندوز (CMD) اجرا شوند.
 • DSREPAIR: تعمیر کردن دایرکتوری سرویس در ویندوز دامین‌ها.
 • NETWORK: علاوه بر همه خصوصیات حالت Minimal امکان اتصال به شبکه یا اینترنت را نیز دارد.(گزینه پیشنهادی)
 • Safe Mode در ویندوز XP

گزینه‌های اختیاری MSConfig:

 • با فعال بودن گزینه /NOGUIBOOT یا No GUI Boot درایور ویدئو بارگذاری نخواهد شد. به این ترتیب هیچ تصویری بر روی مانیتور مشاهده نخواهید کرد.
 • با فعال بودن /BOOTLOG یا Boot log همه پروسه راه اندازی ویندوز ثبت و برای اشکال یابی دقیق تر نگه داری خواهد شد. این گزینه برای کاربران حرفه‌ای کاربرد دارد.
 • گزینه /BASEVIDEO یا Base video به معنی این است که درایور استاندارد و عمومی ویدئو (VGA) بجای درایور کنونی نصب شده لود خواهد شد.
 • با فعال بودن گزینه /SOS یا OS boot information درایورهایی که ویندوز آن‌ها را بارگذاری می‌کند، هنگام بوت نشان داده خواهد شد. به این ترتیب می‌توان مشکلات مربوط به درایورها را شناسایی کرد.

توجه: در حالت Network تنظیمات عمومی TCP/IP بجای پیکربندی‌های معمولی برای شبکه بارگذاری خواهند شد.

روش سوم: درایو ریکاوری (برای ویندوزهاث 8 و 8.1) برای Safe Mode ویندوز 7 و Safe Mode ویندوز 10

همانطور که گفته شد روش Shift + F8 به دلیل بالا بودن سرعت بوت ویندوز 8 و 8.1 و safe mode ویندوز 10 ممکن است موثر نباشد. از طرفی استفاده از msconfig نیز نیاز به راه انداختن ویندوز به صورت عادی دارد و ممکن است بدافزارها از اجرای این برنامه جلوگیری کنند.

یکی از روش‌های دیگر برای ویندوز 8 و 8.1 این است که از ریکاوری درایو USB استفاده کرد. به این منظور در ویندوز 8 یا 8.1 کلید ویندوز را از روی کیبورد فشار داده و عبارت create a recovery drive را تایپ کرده و برنامه را باز کنید. مهم نیست ویندوزی که با آن ریکاوری درایو را می‌سازید برای شما باشد یا ویندوز یک نفر دیگر. سپس با استفاده از این برنامه بر روی یکی از درایوهای فلش USB خود ریکاوری درایو را نصب کنید.

از طریق بایوس اولویت بوت شدن را به درایو USB تغییر داده سپس با استفاده از آن بوت کنید یا با کلید میانبری که برای هر بایوسی متفاوت است به منوی گزینه‌های بوت رفته و از طریق USB سیستم را راه اندازی کنید. پس از بوت شدن سیستم عامل لایو ریکاوری که ساخته بودیم، با صفحه تحت عنوان Choose your keyboard layout مواجه خواهید شد. در این صفحه کیبورد خود را انتخاب کنید. گزینه American Eastern یا United Kingdom پیشنهاد می‌شود.

در مرحله بعد و صفحه‌ای با عنوان Choose an option گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید. در مرحله بعد Advanced options و در مرحله پس از آن Startup Settings را انتخاب کنید. متنی برای تایید نشان داده خواهد شد که پس از تایید باید بر روی Restart کلیک کنید.

حال که سیستم ریستارت شد، شما صفحه‌ای منظم تر مشابه صفحه Advanced Boot Option "روش اول" مواجه خواهید شد. در این صفحه شماره یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

انتخاب گزینه ها:

 • Safe Mode: حالت عادی سیف مود که در این حالت علاوه بر فایل‌ها و درایورهای مورد نیاز ویندوز، رابط گرافیکی آن نیز در اختیار کاربر خواهد بود - گزینه 4.
 • Safe Mode with Networking: علاوه بر خواص گزینه Safe Mode ویندوز 10 در این حالت درایورهای مربوط به شبکه نیز اجرا خواهند شد که به این ترتیب می‌توانید به یک شبکه یا اینترنت وصل شوید - گزینه 5. (گزینه پیشنهادی)
 • with Command Prompt: این گزینه نیز همانند Safe Mode است با این استثناء که دیگر رابط گرافیکی ویندوز وجود نخواهد داشت و همه دستورات باید در خط فرمان (CMD) نوشته و اجرا شوند - گزینه 6.

Recovery Mode ویندوز 10

 

حالا می توانید ادامه آموزش حذف آنتی ویروس NOD32 از این لینک دنبال کنید.

 

نظرات (0)

ارسال نظر